Od czasu do czasu warto pojechać do centrum. Oczywiście, najlepiej w niedzielę, żeby uniknąć zgiełku i wrzasku dnia codziennego, kiedy samochód jest wrogiem publicznym numer jeden, ściganym z wielką zaciętością za każdą minutę ponad zapłacony czas postoju. Zakładamy, że miejsce parkingowe uda się znaleźć.
Nawet piętrowe parkingi często nie są w stanie pomieścić wszystkich chętnych, ponieważ niektóre biura urzędujące w wieżowcach wynajmują miejsca w dni robocze, jeżeli biurowce nie mają dość miejsca w podziemiach.
Centrum jest jedynym miejscem, gdzie otwarte są wszystkie sklepy w niedzielę. W Zachodniej Australii jest faktycznie zakaz handlu w dni świąteczne. Wyjątkiem są restauracje, kawiarnie, stacje benzynowe i sklepy spożywcze z ograniczoną liczbą pracowników. Praktycznie, zezwolenie na działalność mają jedynie te, które nie zatrudniają wtedy więcej niż osiem osób. Cała reszta musi być zamknięta mimo uporczywych postulatów liberalizacji godzin handlu.

Tego dnia trochę za późno pojechaliśmy. Zaczęła się już szarówka i pojawiło się zachmurzenie, co poważnie ograniczyło możliwości zrobienia zdjęć, ale coś tam udało się uchwycić. Oczywiście, zdjęcia pokazują jedynie mały fragment "City" i ograniczają się głównie do "deptaka" i jego najbliższych okolic. W niedalekiej przyszłości wypadałoby uwiecznić pryncypalną ulicę St.George's Tce, przy której stoją wspomniane wieżowce, a także widok centrum od strony rzeki Swan, co uczynię jak się tylko lato skończy.
 
Wjazd do centrum od strony północnej.
 
 
Deptak
Zabytkowy kościół z XIX wieku
 
Inny deptak, biegnący równolegle do poprzedniego.
Takich budynków już niewiele zostało. Miasto zdecydowało się wyburzyć starą architekturę i budować nowe, które nigdy nie będą miały dawnego uroku.
Nad zegarem są ruchome figurki.
Zegar pokazuje 17.00, czyli czas zamknięcia wszystkich sklepów w niedzielę.
Wieża starego ratusza.
 
 
Fragment autostrady omijającej centrum od strony zachodniej. Między pasami biegnie linia kolejowa zelektryfikowana napięciem 25KV prądu zmiennego. Szerokość torów 1067mm.
Jedziemy od strony południowej nowo zbudowanym drugim mostem. Poprzednio był tylko jeden z czterema pasami ruchu w obie strony. Cała inwestycja, wliczając w to nowe zjazdy i przebudowę torów kolejowych trwała 5 lat.
Autostrada ta oddziela centrum od następnej dzielnicy West Perth. Tutaj buduje się "na wcisk" najbardziej ekskluzywne apartamentowce.