Bullsbrook
Bullsbrook jest zaliczany do dzielnic Perth. Położony na obrzeżu w odległości 37 km na wschód od centrum. Praktycznie jest to taka mała mieścinka z kilkoma sklepikami przy głównej drodze i kilkudziesięcioma domami mieszkalnymi na dość rozległym obszarze. Znajduje się też tam baza lotnicza RAAF o charakterze szkoleniowym. W sieci można znaleźć informacje o tym miejscu, ale raczej dość skąpe w sumie. Z drugiej strony nie ma specjalnie o czym się rozpisywać. Tak czy inaczej, tutaj są ogólne informacje.
W Bullsbrook jest jednak ciekawe miejsce, które cieszy się ogromną popularnością. Chodzi o
kościół wystawiony w miejscu, gdzie onegdaj wytrysnęło źródełko z wodą mającą szczególne właściwości lecznicze. Ta woda się nie psuje i masa ludzi jeździ tam z baniakami, bo gotują na niej i parzą kawę lub herbatę. Rzeczywiście, jest bardzo czysta i klarowna.
Byłem tam lata temu i pomyślałem, że warto odwiedzić znowu to miejsce. Namówiłem tedy żonę i wybraliśmy się w dzień pochmurny, ale za to chłodny, bo było tylko 21 stopni. O tej porze roku takie kompromisy trzeba czasami podejmować. Zdjęcia jako tako wyszły i dadzą się obejrzeć, chociaż widać, ze mój stareńki "Kodak" ledwo zipie.
To miejsce nie ma statusu parafii, ale jest uznawane przez Diecezję w Perth, jako miejsce modlitw katolików.
Grunt został bezpłatnie podarowany przez włoską rodzinę i już 25 lat temu zbudowano kościół. W ostatnich latach dodano sanktuarium i podobno na tym nie koniec.
Dwaj dżentelmeni, którzy opiekują się kościołem poinformowali mnie, że owi darczyńcy planują przekazać więcej gruntu i wybudować tam plebanię oraz mały hotel dla pielgrzymów. Wtedy na miejscu będzie mógł mieszkać ksiądz i będą podstawy o wystąpienie z wnioskiem do biskupa o nadanie statusu parafii.
Był tam też nasz Papież Jan Paweł II, podczas pielgrzymki do Australii. Pozostawił dary, które będę miał możliwość obejrzeć i, mam nadzieję, sfotografować, tylko muszę się wpierw umówić telefonicznie na konkretny dzień. Msze odbywają się w każdą niedzielę o 9 rano.  

 
 
 
 
Obok kościoła widoczne są ujęcia wody.
 
 
 
 
 
 

Napis na tablicy:

The archbishop Barry James Hickey
Memorial rose garden
Dedicated to the memory of
The holy innocents
on October 17th, 1998